• Ризобакт

Ризобакт СП «Гуміфікатор» - комплексний біотехнологічний препарат природного походження, що оптимізує біотрансформацію рослинних решток польових культур у гумус шляхом активізації мікробних угрупувань ґрунту (целюлозо і лігнінрозкладаючих, азотфіксуючих бактерій тощо).

Норма витрати препарату – 1,5-3 л/га.
Норма витрати робочої рідини – не менше 200 л/га, в посушливих умовах не менше 300 л/га.


 Склад:

Бактерії штамів Penicillium sp., що мають поліфункціональні властивості, Microccus luteus, що мають каталазну активність та забезпечують трансформацію рослинних решток природного походження.


 Механізм дії препарату

Полягає у сприянні розвитку спеціалізованих видів мікроорганізмів, що забезпечують спрямовану трансформацію решток культурних рослин у гумусові речовини ґрунту, завдяки чому покращується умови живлення культурних рослин та стан ґрунту.


 Переваги препарату:

 1. Сприяє підвищенню вмісту гумусу та поліпшує структуру ґрунту;
 2. Забезпечує відновлення мікробіоценозу ґрунту і підвищення його мікробіологічної активності;
 3. Дозволяє активізувати природну фіксацію атмосферного азоту, завдяки чому на розкладання рослинних рещток не витрачається азот з ґрунту;
 4. Сприяє збільшенню вмісту рухомих форм фосфору і обмінного калію у ґрунті, розмноженню черв’яків і корисних мікроорганізмів;
 5. Перешкоджає поширенню хвороб рослин завдяки розвитку корисних мікроорганізмів, просторовому витісненню патогенів і виділенню природних антибіотиків;
 6. Сприяє підвищенню врожайності наступних культур за рахунок додаткового живлення і мульчі, що запобігає ерозії, втраті вологи, зростанню бур’янів.


 Ефективність препарату

Зумовлена природною здатністю мікроорганізмів перетворювати рослинні рештки у гумус. А також фіксувати атмосферний азот у ґрунті, трансформувати валові форми фосфору, калію, інших елементів ґрунту у доступні для культурних рослин форми (за рахунок синтезу органічних кислот), та продукувати природні антибіотики і стимулятори росту (в обмін на вуглеводи, які виділяють рослини).
Рослинні рештки (солома, полова, стебла, листя і коріння), що залишаються на полі після збирання польових культур, є джерелом повноцінного і добре збалансованого набору органо-мінеральних речовин.
З пожнивними рештками на полі залишається набір поживних речовин у значних кількостях.
Перед землеробом стоїть завдання не втратити ці елементи живлення, а закріпити їх в ґрунті і передати наступній культурі. У природі цей процес називається гуміфікацією і здійснюється мікробними угрупуваннями (зокрема, мікроскопічними грибами-сапрофітами Penicillium sp. у союзі з бактеріямі-гуміфікаторами Micrococus sp.). Гуміфікація унікальна ще і тим, що дозволяє закріпити і передати вуглець рослинних решток як джерело живлення і енергії для вільноживучої ґрунтової мікрофлори, яка, у свою чергу, фіксує азот з повітря, переводить в рухомі форми важкодоступний фосфор, калій, інші необхідні рослинам елементи.


Особливості застосування

Препараи вносять шляхом обприскування подрібнених або не подрібнених рослинних решток при температурах від +3-4°C восени або навесні із заробкою в ґрунт або без неї. Максимальна інтенсивність процесу гуміфікації досягається за розмірів рослинних решток  2-5 см і незлибокій заробці в ґрунт (до 6 см). Слід уникати прямих сонячних променів  на препарат.

 

Написати відгук

Зверніть увагу: HTML не перекладено!
    Поганий           Хороший

Ризобакт

 • Виробник: Родоніт
 • Артикул: 000262
 • Фасовка: 10 л.
 • Наявність: В наявності
 • 1710 грн


0 відгуків / Написати відгук


Теги: rizobakt, rodonit, zasobi pidzhivlennya, stimulyatori rostu

Наші спеціалісти рекомендують

Переглянуті товари

Ризобакт

Ризобакт

Ризобакт СП «Гуміфікатор» - комплексний біотехнологічний препарат природного походження, що оптимізує біотрансформацію р..

1710 грн